Tadeáš Čeřovský 5. na M ČR juniorů

09.10.2019 19:27

Uplynulý víkend se ve velké hale jičínského sportovního areálu uskutečnily dvě významné judistické akce.

V sobotu zde proběhlo Mistrovství ČR juniorů a juniorek, v neděli pak Mistrovství ČR družstev žen a družstev starších žákyň.

Sobotní program zahájil ředitel soutěže Milan Letošník, který poté předal slovo sportovnímu řediteli soutěže Romanu Kalousovi. Tento představil funkcionáře ČSJu a požádal o slovo starostu města Jičína.  Přítomný JUDr. Jan Malý přivítal všechny účastníky, zmínil tradici juda ve městě Jičín a popřál všem startujícím hodně štěstí v soutěži.

Poté se na jičínském tatami představilo na 150  juniorů a juniorek.

Domácí vkládali velké naděje do Tadeáše Čeřovského, který na nedávném republikovém šampionátů seniorů skončil pátý v kategorii do 66 kg.

Tadeáš se po 3 vítězných utkáních probojoval až do semifinále, v jehož průběhu byl sice aktivnější, ale v závěru utkání soupeř kontroval techniku domácího judisty a v utkání zvítězil.

V boji o bronz byl sice mírným favoritem, ale viditelně mu docházely síly. V řádném časovém limitu nebyl zápas rozhodnut, a tak se o vítězi rozhodovalo až v golden score.  V tomto se však štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který se prosadil technikou a získal tak bronzovou medaili.

Tadeáš skončil sice krůček od medaile pátý, ale sezonu 2019 může hodnotit jako velmi dobrou.

+78 kg         Čerchlová Markéta            1. JC Baník Ostrava

Nedělní soutěž zahájil sportovní ředitel soutěže Roman Kalous, který jménem pořadatele přivítal družstva žen i starších  žákyň, ale i ostatní přítomné.