Egrt a Matějka vybojovali bronz z ČP judistů

16.09.2019 18:41

 

       Uplynulý víkend se v brněnské Městské sportovní hale uskutečnil 29. ročník Brno Cupu, jako posledního turnaje ze seriálu Českého poháru v kategoriích ml. a st. žáků, dorostenců a seniorů.

Na tatami se představilo na 1240 judistů nejen z ČR, ale i zahraniční naděje z  Chorvatska, Litvy, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska, SRN a Ukrajiny. V kategorii dospělých se představilo i několik účastníků nedávného MS v Tokyu.

Z jičínských judistů se v sobotu nejvíce dařilo Petru Matějkovi, který podal velmi dobrý výkon, když po 3 vítězných utkáních získal zaslouženě bronzovou medaili a podlehl pouze v semifinalovém utkání reprezentantu ČR Ivanu Petrovi.

Junior Tadeáš Čeřovský obsadil po 2 vítězných utkáních a 2 prohrách v kategorii seniorů do 66 kg solidní 7. místo.

V neděli se na brněnském tatami představil trojlístek jičínských žáků.

Nejvíce se dařilo v kategorii st. žáků do 55 kg Františku Egrtovi, který v nejpočetněji obsazené kategorii(49 startujících) získal zaslouženě po 6 vítězných utkáních  a jediné porážce bronzovou medaili.

V kategorii mladších žáků se představili Vojta Ježek do 42 kg a Tomáš Ort do 34 kg.    

Vojta po 2 vítězných utkáních prohrál se slovenským judistou a do dalších bojů již nezasáhl. Tomáš podlehl v úvodním kole borci z Ukrajiny a v soutěži skončil.                                                     

 

Novinky

07.12.2019 22:13
       V sobotu 7. prosince se konalo 6. kolo 32. ročníku Polabské ligy judo v Kolíně. Na turnaj přijelo 37 oddílů a celková účast byla 318 závodníků. Jičínský oddíl měl na turnaji dva zástupce. Matěj Dolanský v kategorii U11 do 38 kg obsadil ve skupině čtrnácti...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Judo Jičín jicin.judo@seznam.cz